Wróć do góry

avatars

Weronika

2020-09-02

Jak wykorzystać chatboty w biznesie – przykłady część 1

 Rodzaje chatbotów i ich zastosowania

Chatboty zyskują co raz większą popularność, pojawia się wiele różnych, nowych wdrożeń. Obecnie najpopularniejszą platformą ich działania jest komunikator Facebook Messenger, gromadzący aktualnie 1,3 mld użytkowników.

Chatboty kategoryzujemy ze względu na stawiany przed nimi cel. Jeśli chcesz poznać potencjalne możliwości chatbota na komunikatorze Messenger, to jest to miejsce dla Ciebie. Poniżej znajdziesz dwa najpopularniejsze zastosowania. Artykuł ten rozpoczyna serię, w której pokażemy popularne zastosowania wraz z przykładami.

Sprzedaż

W dobie Internetu zostaliśmy przyzwyczajeni do natychmiastowej informacji zwrotnej, na którą nie chcemy czekać kilka godzin. Decydując się na zakup chcemy uzyskać pomoc w doborze koloru bądź produktu uzupełniającego go.

Chatbot marki Golden Rose umożliwia miedzy innymi dobór konturówki do wybranej przez Ciebie pomadki i przejścia do zakupu produktu. Posiada też funkcję, która pomoże w doborze makijażu do Twojego koloru oczu dając dwie możliwości wyboru, jakiego typu makijaż Cię interesuje. Dzięki niemu dobierzesz idealnie lakier do paznokci w zależności od okazji.

Chatbot jest wsparciem dla marki, obsługuje konkursy tworzone przez Golden Rose oraz wysyła ważne informacje o niej, sprawia, że użytkownicy aktywizują się poprzez okolicznościowe akcje.

Kliknij  i poznaj chatbota Golden Rose Polska

Chatbot marki Annabelle Minerals umożliwia dobór podkładu poprzez trzy możliwości.  Rozwiązując quiz, bot pyta Cię jaki chciałabyś osiągnąć efekt, jaką masz tonacje oraz jakiego odcieniu jest Twoja skóra. Poprzez „przymierzenie go” za pomocą efektu AR dostępnego na urządzeniach mobilnych. Możesz również napisać chatbotowi  z jakiego podkładu korzystałaś do tej pory. Jeśli podkład ma swoje dopasowanie w produktach marki, chatbot poinformuje Cię, który z nich będzie najlepszym odpowiednikiem.

W momencie wyboru produktów chatbot  jest wsparciem, posługuje się rozbudowanym NLP – przetwarzanie języka naturalnego przez algorytmy.

Kliknij  i poznaj chatbota Annabelle Minerals

Informacyjny

Chatboty informacyjne to rozwiązane często stosowane przez portale bądź blogi. Pozwalają użytkownikowi w sposób prosty i szybki nawigować się po interesujących informacjach oraz być na bieżąco z ważnymi informacjami udostępnianymi przez markę lub twórcę.

Chatbot Gminy Polkowice początkowo pomagał w znalezieniu informacji dotyczących spraw urzędowych, tych, które sprawy można załatwić elektronicznie. Udostępniał też aktualne informacje z życia Gminy. Ponadto w chatbocie możesz znaleźć aktualne informacje o jakości powietrza oraz na jakie cele został przeznaczony budżet z 2019 roku.

 

Kliknij  i poznaj chatbota Gminy Polkowice

Dzięki chatbotowi w łatwy sposób skontaktujesz się z Gminą.

Od kilku miesięcy chatbot posiada nową funkcję – stał się Polkowickim informatorem o pandemii koronawirusa COVID-19, spełnił swoją rolę w komunikacji kryzysowej.

Dzięki popularyzacji Chatbotów pojawia się coraz więcej nowych, ciekawych przykładów ich zastosowania. Rynek chatbotów się rozwija, technologia idzie naprzód, udzielają coraz trafniejszych odpowiedzi i sugestii, mogą też przynosić duże oszczędności.

W tym artykule zostały przedstawione jedynie dwie funkcje ich użytkowania. Wkrótce przedstawimy kolejne rozwiązania, które mogą pomóc Ci usprawnić swój biznes.

 

NAPISZ DO NAS!

Może zainteresują Cię również te artykuły

zdjęcie autora

BOTo kupa frajdy! Witamy na chatbots.pl –…

więcej
2018-10-24
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie –…

więcej
2020-09-07
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie – przykłady…

więcej
2020-09-02
zdjęcie autora

Conversational marketing – o co chodzi…

więcej
2020-07-19
zdjęcie autora

Aktualizacje i zmiany w FB Messenger,…

więcej
2020-06-24
zdjęcie autora

Po co korzystać ze sponsored message?…

więcej
2020-06-09
zdjęcie autora

WhatsApp – jak wykorzystać w biznesie i…

więcej
2020-06-01
zdjęcie autora

Rekrutacje i chatbot. Dlaczego warto skorzystać z…

więcej
2019-04-17
zdjęcie autora

Chatbot jako narzędzie w ramach kampanii…

więcej
2019-04-05
zdjęcie autora

Zawody biegowe i chatbot mogą iść…

więcej
2019-04-04
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie –…

więcej
2020-10-26