Wróć do góry

avatars

Ania Wilk

2018-10-24

BOTo kupa frajdy! Witamy na chatbots.pl – dziś zapoznamy Cię z chatbotami

Messenger marketing, conversational commerce, chatboty… jeżeli te pojęcia nic Ci nie mówią, to przed Tobą cała masa zabawy! Sprzedaż i interakcja z klientem to w XXI wieku nic trudnego, ale to właśnie innowacyjne rozwiązania i ciekawe narzędzia sprawią, że Twoja marka zostanie zapamiętana. Początki nie są łatwe, więc nasz pierwszy blogowy wpis zadedykujemy interesującym botom i funkcjom, które spełniają. Kiedy zobaczysz z czym to się je, na pewno wpadniesz w boty tak, jak my!

Chatboty to programy pozwalające na imitację rozmowy z człowiekiem, kiedy tak naprawdę po drugiej stronie siedzi… komputer! Już od kilku lat spotykamy się z nimi na platformach takich jak Facebook Messenger czy Slack. Użytkownik obsługiwany jest przez algorytm, który rozpoznaje nasze komunikaty lub konwersuje z nami przy użyciu określonych przycisków. To często zabawa, wygoda, precyzja, ale przede wszystkim innowacja i wyręczenie np. biura obsługi. Ok, już trochę wiesz, przejdźmy więc do praktyki – pokażemy Wam 5 fajnych botów, które możecie sami przetestować i dzięki temu szybko dołączyć do grona fanów messenger marketingu!

Wybierz strój z Inspora https://www.messenger.com/t/heyinspora

Chatbot to często Twój prywatny doradca, asystent. Może posłużyć nawet za osobistego stylistę! Jeżeli często zastanawiacie się, jaki strój sprawdzi się na wieczór, lub po prostu szukacie nowych modowych inspiracji, to koniecznie porozmawiajcie z Insporą! To chatbot, który zasypie Was ubraniowymi propozycjami. Przejrzycie z nim setki różnych wariantów, a rzeczy, które Wam się podobają możecie w wygodny sposób zapisać i na ich podstawie wybrać swój look lub ułożyć listę zakupów.

Bądź na bieżąco z The Wall Street Journal https://www.messenger.com/t/8304333127

Każdy z nas ma inny sposób na odbieranie codziennej dawki informacji i newsów. Jeżeli najważniejsze wiadomości, a także ciekawe artykuły chcesz otrzymywać w wygodnej paczce prostu na Twój Messenger, to bot portalu The Wall Street Journal jest właśnie dla Ciebie! Bot pozwoli Ci zasubskrybować poranne newsy, przejrzeć interesujące wpisy i być zawsze na czasie!

Trenuj z Fitsy https://www.messenger.com/t/493065734392797

Potrzebujesz motywacji i jasno określonego planu? Trening sam się nie zacznie… ale Fitsy może Ci w tym pomóc! Ten asystent zaproponuje Ci zestawy ćwiczeń, które możesz wdrożyć w codzienne treningi. Sprawdzi się idealnie dla fanów pływania, biegania lub rowerów. Proste i dostępne w kilku kliknięciach!

Bot ogrodnik, czyli Gardy https://www.messenger.com/t/insightbot

Prawdziwa gratka dla fanów roślin. Gardy to nie tylko wszystkowiedzący bot, który przybliży Ci świat roślin, ale także wspaniały towarzysz, który pomoże Ci zadbać o nie najlepiej i pogra z Tobą w ciekawe quizy wtedy, kiedy się nudzisz! Naprawdę bogaty content i świetny pomysł wykorzystania tego narzędzia w celach hobbystycznych.

David Guetta jest botem? https://www.messenger.com/t/DavidGuetta

Celebryci świetnie odnaleźli się w świecie chatbotów. To proste narzędzia pozwala im na utrzymywanie kontaktów z fanami i tworzenie trwałych więzi. Podpięcie bota pod fanpage artysty umożliwia wysyłanie newsletterów, najnowszych wiadomości czy informacji o premierach. Fan może poczuć się jakby naprawdę rozmawiał z ulubioną gwiazdą. Przykładem wykorzystania messenger marketingu w przypadku celebrytów jest np. chatbot Davida Guetty.

Teraz wiesz już więcej o tych tajemniczych botach. Służą jako narzędzia rozrywki, informacji czy sprzedaży. Zachęcamy do samodzielnego poznawania świata chatbotów, bo dzieje się coraz więcej!

Może zainteresują Cię również te artykuły

zdjęcie autora

BOTo kupa frajdy! Witamy na chatbots.pl –…

więcej
2018-10-24
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie –…

więcej
2020-09-07
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie – przykłady…

więcej
2020-09-02
zdjęcie autora

Conversational marketing – o co chodzi…

więcej
2020-07-19
zdjęcie autora

Aktualizacje i zmiany w FB Messenger,…

więcej
2020-06-24
zdjęcie autora

Po co korzystać ze sponsored message?…

więcej
2020-06-09
zdjęcie autora

WhatsApp – jak wykorzystać w biznesie i…

więcej
2020-06-01
zdjęcie autora

Rekrutacje i chatbot. Dlaczego warto skorzystać z…

więcej
2019-04-17
zdjęcie autora

Chatbot jako narzędzie w ramach kampanii…

więcej
2019-04-05
zdjęcie autora

Zawody biegowe i chatbot mogą iść…

więcej
2019-04-04
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie –…

więcej
2020-10-26