Wróć do góry

avatars

Marcin Olejnik

2019-04-04

Zawody biegowe i chatbot mogą iść w parze :)

Organizacja i promocja zawodów biegowych to spore wyzwanie logistyczne. Tego typu imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale z drugiej z każdym rokiem przybywa w Polsce takich zawodów. Jak zatem, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, przyciągnąć uczestników i sponsorów właśnie do twojego eventu? Wykorzystaj do tego chatbota, który usprawni komunikację z zawodnikami i ułatwi zarządzanie całymi zawodami.

Korzystając z chatbota, możesz zarządzać całym cyklem życia danego eventu biegowego. Będzie on stanowił bezcenne wsparcie przed, w trakcie i po zawodach. Za jego pomocą w krótkim czasie dotrzesz do tysięcy uczestników, dając im jednocześnie poczucie indywidualnego traktowania.

Jak wykorzystać chatbota do organizacji zawodów biegowych?

Chatbot pomoże ci w kompleksowej obsłudze zawodów biegowych. Dzięki niemu będziesz w stanie zarządzać harmonogramem biegów, treściami od sponsorów oraz innymi informacjami związanymi z logistyką zawodów.

Jak wykorzystać chatbota przed rozpoczęciem biegu?

Chatbot pomoże ci przede wszystkim w wypromowaniu organizowanego przez ciebie eventu. Dodatkowo za jego pośrednictwem zorganizujesz konkursy z nagrodami oraz przeprowadzisz różne wydarzenia okołobiegowe, które uatrakcyjnią całą imprezę.

Nie zapominajmy również o tym, że dzięki chatbotowi tysiące biegaczy dowiedzą się o zawodach, poznają datę i miejsce organizacji, przez co będą mogli podjąć decyzję o wzięciu w nim udziału. Chatbot to również idealne narzędzie do szybkiej i wygodnej rejestracji użytkowników i informowaniu ich o wszelkich szczegółach zawodów. Poza tym chatbot błyskawicznie odpowie na pytania i wątpliwości zawodników.

Jak wykorzystać chatbota w dniu biegu?

Odpowiednio ustawiony chatbot w dniu zawodów dostarczy biegaczom niezbędnych informacji związanych z zawodami, takich jak np.:
– szczegóły wydarzenia i harmonogram,
– trasa biegu,
– informacje nt. pakietów startowych,
– lokalizacja parkingu,
– lokalizacja miejsc z wodą,
– nagrody,
– informacje o sponsorach i ofertach specjalnych.

Chatbot może również wysyłać automatyczne powiadomienia o warunkach pogodowych. Poza tym okaże się on niezastąpiony w przypadku wszelkich zmian, które mogą pojawić się w ostatniej chwili przed rozpoczęciem zawodów.

Jak wykorzystać chatbota po zawodach?

Organizacja zawodów nie kończy się wraz z przekroczeniem linii mety przez ostatniego zawodnika i udekorowaniem zwycięzców. Poprzez chatbota możesz podziękować każdemu z biegaczy za uczestnictwo w zwodach i zaprosić ich na kolejny event. Co więcej, dzięki chatbotowi przeprowadzisz również szybką ankietę, dzięki której zbierzesz rekomendacje uczestników oraz dowiesz się, jak możesz ulepszyć organizację zawodów w przyszłości.

Co więcej, po zawodach możesz przeprowadzić analizę pracy samego chatbota. Uzyskasz w ten sposób listę najczęściej zadawanych pytań i fraz, dzięki czemu podczas kolejnych zawodów chatbot będzie pracował jeszcze wydajniej.

Czy zawodnicy polubią chatbota?

Z chatbota ucieszą się przede wszystkim uczestnicy zawodów. Większość z nich ma spore doświadczenie w nowinkach technologicznych związanych z uprawianą przez nich dyscypliną. Zazwyczaj na co dzień używają przeróżnych narzędzi i gadżetów, za pomocą których lepiej kontrolują swoją formę i osiągnięcia. Zastosowanie chatbota nie będzie zatem stanowiło dla nich problemu. Wprost przeciwnie, z pewnością docenią, że wszystkie informacje związane z zawodami są w zasięgu ręki, czyli na smartfonie w aplikacji typu Messenger, z której i tak na co dzień korzystają.

Może zainteresują Cię również te artykuły

zdjęcie autora

BOTo kupa frajdy! Witamy na chatbots.pl –…

więcej
2018-10-24
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie –…

więcej
2020-09-07
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie – przykłady…

więcej
2020-09-02
zdjęcie autora

Conversational marketing – o co chodzi…

więcej
2020-07-19
zdjęcie autora

Aktualizacje i zmiany w FB Messenger,…

więcej
2020-06-24
zdjęcie autora

Po co korzystać ze sponsored message?…

więcej
2020-06-09
zdjęcie autora

WhatsApp – jak wykorzystać w biznesie i…

więcej
2020-06-01
zdjęcie autora

Rekrutacje i chatbot. Dlaczego warto skorzystać z…

więcej
2019-04-17
zdjęcie autora

Chatbot jako narzędzie w ramach kampanii…

więcej
2019-04-05
zdjęcie autora

Zawody biegowe i chatbot mogą iść…

więcej
2019-04-04
zdjęcie autora

Jak wykorzystać chatboty w biznesie –…

więcej
2020-10-26